Valljuk be, a legtöbbünket foglalkoztató kérdés, hogy megtudjuk, mit hoz számunkra a jövő. Visszagondolva előző életeseményeinkre, sokszor mondjuk, talán ha tudtam volna, hogy így lesz, nem arra indulok. Minden negatív történés, illetve tapasztalat mögött tanítás áll, amit nem kerülhetünk el, így mondjuk, ha egy betegséget át kell hogy éljünk, hiába védjük ki, valahogyan, máshogy, de hasonlóan kiszolgáltatott helyzetbe kerülünk.
Az asztrológiával teljesen pontosan meg tudjuk határozni, hogy mikor milyen időszakunkban vagyunk, melyek lesznek azok a témák, amivel foglalkoznunk kell adott napon, hónapban, évben. Nagy volumenű, egész életünkre kiható eseményeket a lassú mozgású bolygók tranzitjaival elemezhetünk a születési képletünkhöz viszonyítva. A tranzit azt jelenti, hogy adott napon, évben hol jár (melyik csillagjegy hányadik fokán) éppen a bolygó, amit vizsgálunk. Ezt a helyzetet kell összehasonlítanunk a születéskori képletünkkel. Itt rögtön jelzést kapunk, melyik életterületünket jelző házban számíthatunk az eseményre. Az, hogy pozitív vagy negatív lesz, a fényszög milyensége fogja meghatározni. Azonban ahhoz, hogy valami sorsdöntő dolog történjen, nem elég egy tranzit, legalább két-három egyéb utalást kell kapnunk a képletből mellé.
Ebből is látszik, nem egyszerű feladat a jövő fürkészése. Sőt, tovább bonyolódik azzal, hogy egy, az 5-ös házunk felett tranzitáló Jupiterre csípőből rámondjuk, hogy gyermekünk lesz, de ha épp nem olyan életciklusunkban vagyunk, ahol ez megtörténhet, akkor lehet, hogy „csak” egy vállalkozást fogunk elindítani, vagy szerelmesek leszünk, mint az ágyú. Minden háznak, jegynek és bolygónak több analógiája van, amit csak akkor tudunk pontosan meghatározni, ha valamennyire ismerjük az „ügyfelünket”, vagy önelemzésnél saját magunkat. Tehát az emberi tényező itt sem elhanyagolható, nem gépek készítettek minket sem, illetve az élettervünket sem. Szerencsére.
A jövő része, illetve a mindenkori kérdés, amit minden asztrológus megkap, a "mikor halunk meg". A halál egy olyan misztérium, ami mindannyiunkat vonz és félelemmel tölt el egyszerre. Hivatalosan ez az a témakör, amiről nem nyújthatunk felvilágosítást a jelenlegi eskü szerint. Egyébként egy ember életében több kilépési pont is van, amikor elhagyhatja a földi létet. Ezek a pontok kiszámíthatóak a születési képletünkből, de hogy melyik ponton távozunk végleg, azt nem tudhatjuk. Ez azon fog múlni, hogy mennyire éltük terv szerint az életünket, illetve mennyire más emberré váltunk, mint ami tanulnivalónk volt.
Horoszkópunk 8. háza, illetve annak uralkodója felvilágosítást ad halálunk milyenségéről, okairól, a 4. ház csúcsunk, az IC-nk pedig jelzi az életvégünket, hogy milyen körülmények között leszünk, amikor távozunk.
Általánosságban a lassú mozgású bolygók tranzitjainál ezekre számíthatunk:
Jupiter tranzitnál bővülést, kiteljesedést, sikert kaphatunk, viszont a jó nem megfelelő kezeléséért büntetés lesz a „jutalmunk”, és utána több veszteségünk lesz, mint a kiinduló pont.
Szaturnusz áthaladásnál komoly tanítást és leckét kapunk, de ha megbecsüljük, türelmesen húzzuk az igát, lényeges pozícióemelkedést hoz.
Uránusz tranzitnál hirtelen, mindent felforgató eseményeket kapunk a nyakunkba, ahol legfontosabb, hogy ne ugorjunk bele azonnal a lehetőségbe. Mindig vizsgáljuk meg az eredetét, szándékát, és csak ha nincs kockázat, akkor startoljunk. Ekkor viszont nem fogjuk megbánni.
Neptunusz áthaladásnál nagyon résen kell lennünk, az adott területünkre ugyanis totális leplet húz, ködbe borítja. Sokszor mi magunk sem látunk ekkor pontosan. Viszont alkotói, művész vénánkat előtérbe hozza, és itt sikerekre számíthatunk.
A Plútó tranzitjai a legvégletesebbek. Általában teljes pusztítást, átalakítást követ el, hogy helyére egy sokkal szebbet építhessen. Életünk nagy változásait neki köszönhetjük, tehát a szándéka alapvetően nem gonosz, csak a módszerei fájnak.