Évekkel ezelőtt, de már azután, hogy részt vettem az Agykontroll továbbképző tanfolyamán, az Ultra képzésen, ahol megtanultunk vizet programozni, volt egy nagyon furcsa élményem. Az egyik unokaöcsém beteg volt, lázas. Nagyjából 2-3 éves lehetett, még nem beszélt mondatokban. Rám nézett és azt mondta: víz. Óh, tényleg, én tudok vizet programozni! Megcsináltam, megitta és tényleg jobban lett. Lehet vitatkozni azzal, hogy ez valóság-e, vagy sem, de amivel kevésbé lehet vitatkozni, az a tudomány.
Masaru Emoto japán kutató úgy vizsgálta a vizet, mint előtte soha, senki: fagyasztott állapotban, mikroszkóp alatt figyelte meg a víz mintázatát. Azt tapasztalta, hogy amennyiben a víz tiszta, érintetlen forrásból származik, akkor rendezett, szabályos hatszöghöz hasonlító, gyönyörű kristályok születnek, míg a szennyezett, rossz minőségű víz szerkezete ettől eltér és sokkal rendezetlenebb, zavarosabb, hiányos szerkezetű képet alkot. Ebben eddig semmi meglepő nincs. De ha tudjuk, hogy klasszikus zenével és pozitív érzelmi töltettel rendelkező szavakkal érintkezve ugyanez a rendezettség figyelhető meg, míg a rossz gondolatokkal teli zene és a negatív szavak éppen olyan rendezetlen, csúnya jégkristályokat eredményeztek, mint a szennyvíz, akkor azért elgondolkodhatunk, hogy vajon mennyi mindent nem tudunk még a vízről?
Alapvetően, ha a hópelyhekre gondolunk - és tudjuk, hogy minden hópehely különbözik az összes többitől - előttünk van a képük, hiszen mind sok ilyen ábrázolással találkoztunk már: hatszögletűek, mégpedig a vízmolekulák térbeli szerkezetének sajátossága miatt. Egy nagy, negatív töltésű oxigénatom és két kisebb, pozitív töltésű hidrogénatom alkotja, amelyek fürtökbe rendeződnek. Azt is tudjuk, hogy ez az egyetlen anyag, ami háromféle halmazállapotban is megtalálható a Földön: szilárd (jég), folyékony (víz) és gáznemű (gőz) formájában. És persze a legfontosabb: testünk - és bolygónk - kb. 71%-át víz alkotja. Ha hihetünk a tudományos kutatásoknak - márpedig miért ne hinnénk -, a víz a hatszögletessége miatt képes arra, hogy információt hordozzon. Vagyis, túl azon, hogy nem mindegy, mennyit iszunk, még az sem mindegy, hogy milyen vizet iszunk, hiszen amellett, hogy azok vagyunk, amit megeszünk, még magasabb százalékban igaz, hogy azok vagyunk, amit megiszunk! És egyáltalán nem biztos, hogy a legdrágább ásványvíz egyben a legjobb is.
Gondoltam egy merészet és kísérletezni kezdtem. Néhány hete elővettem egy kancsót, majd üvegfestéshez használt, csőrös kontúrpasztával szavakat írtam a kancsóra. Ez nem a legszebb kancsó a világon, de éppen ez volt kéznél, hát gyorsan teleírtam. Minden pozitív kifejezést ráírtam, ami eszembe jutott: hála, szeretet, bőség, öröm, önbizalom, erő, tudatosság, hit, család, hivatás, barátság, elismerés… és még nagyon sok ilyen szót írtam a kancsómra. Azóta mindig megtöltöm, majd áll egy pár órát a hűtőben. Abban bízom és abban hiszek, hogy “belemegy” a sok-sok pozitív infó és ezzel a jó rezgésű energiával én is több és jobb leszek.
Ajánlom mindenkinek, hogy tegyen ezzel egy próbát! Nem kerül szinte semmibe, mégis olyan jó érzés ezt a “pozitív vizet” inni, hogy elképesztő! Igaz, én nem iszom ásványvizet, hiszen a csapvíz Magyarország területének nagy részén tökéletesen megfelelő, de ha valaki ásványvizet iszik, a palackra is nyugodtan rá lehet (f)irkálni!
Masaru Emotonak több könyve is megjelent hazánkban. Én körülbelül 8-10 éve vettem, de még mindig kapható A víz gyógyító ereje című könyv, amit jó szívvel ajánlok mindenkinek. tele van színes képekkel, gyönyörű kiadvány. Ezen kívül a “Mi a csudát tudunk a világról” című filmre érdemes rákeresni DVD-n vagy a videómegosztókon, hiszen ebben is részletesen bemutatják Masaru Emoto kutatásait.
Hiszek abban, hogy az ember gyakran nem beteg, “csak” szomjas. Ha tartósan keveset iszunk, azt megsínyli a bőrünk, az emésztőrendszerünk, az agyunk, a teljes testünk. A fejfájások leggyakoribb oka is a vízhiány. Ilyenkor nem is mindig tudjuk, hogy nem a bevett fájdalomcsillapító hat, hanem a hozzá megivott pohár víz. Mert víz nélkül nem élünk meg. Éppen ezért kellene rá sokkal jobban vigyázni!
Ha bővebben olvasnál a témáról, ajánlom a következő könyvet: Masaru Emoto - Jürgen Fliege: A víz gyógyító ereje, Bioenergetic könyvkiadó, 2940,- Ft. Kapható ITT.
(Cikkünk 2017. április 29-én jelent meg.)