5 tipp, hogy ne halj éhen hónap végére!

máj. 23., 2016

5 tipp, hogy ne halj éhen hónap végére!

A napokban beütött a krach, nálam is. Már nem ez volt az első eset, hogy pilláztam egy váratlan kiadás miatt, de ez mélységesen érintett az állami rendszerünk népnyúzó politikája miatt. Önkormányzatok, BRFK, BKK és minden, „tisztességes” vezetőkkel ellátott állami szerv úgy dobálózik tízezresekkel, mintha zsákszámra tartanánk otthon a cash-t, vagy épp annyit keresnénk, hogy a szomszéddal karöltve tudnánk csak elkölteni. Pontosan 50.000 Ft-ra büntettek meg egy tisztázatlan szabálysértés miatt, az esetről készült felvételt természetesen nem láthatom. Na, ennyit arról, hogy meg lehet élni 47.000 Ft-ból… Nemhogy enni nem tudnék ennyiből, még az irreálisan magas bírságra sem lenne elég… Mindezt elöljáróban. Tulajdonképpen nem erről a rendszerről szerettem volna írni, de ez a pofátlanság ösztönzött ennek a cikknek az elkészítésére.

Rájöttem, hogy spórolnom kell, még többet, mivel a saját fizetésem sorsát mások döntik el egy ilyen bírságnál, fekete betűkkel kiemelve, hogy fellebbezésnek nincs helye. Ötvenezer forint nem kevés. Ha olyan típusú ember vagy, akinek kifolyik a kezéből a pénz, akkor egyenesen rengeteg.

A barátaim mind spórolósak, majdnem egytől-egyig, így megkérdeztem tőlük, mit hogy csinálnak, ajánljanak pár tippet, hogy a jövőben ne kelljen egyik hónapról a másikra élnem, csak azért, mert nem születtem bele az állami vezetőknek járó páholyba.

1. tipp

Vegyünk egy malacperselyt! Lehetőleg jó nagyot, jó drágát, de könnyen nyithatót. A nap végén dobáljuk bele az aprópénzünket, amit a pénztárcánkban találunk. Arra ügyeljünk, hogy hetente váltassuk be a szoliban vagy a közértben, mert ma már a pénzváltásért is fizetni kell a postán. ÉLJEN!

2. tipp

Kinga barátnőm takarékszámlát nyitott. Minden hónapban elején leemelik a számlájáról a megállapodásban foglalt összeget, nála 20.000 Ft-ot, az az összeg így biztosan megmarad. Ügyeljünk arra, hogy a takarékszámla rugalmas legyen, bármikor hozzáférhessünk a saját pénzünkhöz.

3. tipp

Készítsünk egy kimutatást, melyek azok a kiadások, amelyek havi szintűek, amikre számítanunk kell mindenképp. Aztán a negyedéves és éves kiadásokat is számoljuk össze, könnyebben képben lehetünk a biztos kiadásokkal.

A bevásárló lista is sokat segít

4. tipp

Készítsünk bevásárló- és háztartási listát, és csak ezzel menjünk el a boltba. Ne vegyünk felesleges dolgokat, úgymint harmadik fertőtlenítő szer vagy nadrág, amit nem hordunk és a szekrényünkben áll.

5. tipp

Ha sem takarékszámlát, sem malacperselyt nem szerzünk be, akkor kössünk megállapodást egyik családtagunkkal vagy jó barátunkkal. Fizessük ki havonta a telefonszámláját vagy áramszámláját, cserébe 12 hónap múlva egyben odaadja érte a nekünk járó díjat.

Ami megkönnyítheti a dolgunk, hogy kitűzünk egy célt a szemünk elé, ami segíthet a spórolásban.

Egy utazás, egy tűzhely, egy telefon, vagy bármi, amire vágyunk, elősegíti, hogy apróbb, jelentéktelenebb dolgokról lemondjunk a mindennapokban.

Azt látom és tapasztalom, hogy a kisemberek nem várhatnak a csodára, vagy arra, hogy a jó tündér megsegíti őket. Nekünk kell a kezünkbe venni a sorsunkat, anyagi téren is.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szabó JuditSzabó Judit

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások