Néhány napja Sebestyén Balázs fejtette ki a véleményét az „önmegvalósító” celebasszonyokról, majd némi spéttel Kormos Anett tette ugyanezt. Érdekes jelenség ez a „felháborodásosdi”, hisz mind a kritikusok, mind a kritizáltak nagyjából ugyanabban „a balettben ugrálnak”, de ezek szerint vannak celebek meg „celebebbek” kies e hazában. Mindegy, a vélemény szerencsére még szabad.
Ami azonban ebben az egészben igazán pikáns, az a megnyilvánulásokra reflektáló kommentek irányultsága. Mi derül ki ezekből? Magyarországon senki az égvilágon nem olvas bulvárt, nem néz celebműsorokat, nem követi a címlapokon örökbérletes reklámarcok közösségi oldalait, s úgy általában, mély megvetés, lesajnálás és undor övezi ezeket az embereket a magas műveltségű többségi társadalom részéről. Nyilván csak utálatból van a „kitartott” nőknek és pojáca férfiaknak többszázezres követőtáboruk, nyilván azért veri az egeket a valóságshow-k nézettsége, emiatt piacvezető a Blikk, a Story, a Best meg a többiek…
Remek tanulmány lehetne ez a fajta tagadó, önbecsapó hozzáállás a négy éve ezen a napon elhunyt kiváló pszichológus, magatartáskutató Kopp Máriának. A professzorasszony egyik fő kutatási területe az egészségi állapot és az életminőség közötti összefüggések vizsgálata volt, s az ő nevéhez fűződik a Népesedési Kerekasztal életre hívása, valamint a „Három királyfi, három királylány” Mozgalom megalapítása is, a „kívánt gyermekek megszületésének támogatása céljából”. A mozgalom elnöke ma Kopp Mária lánya, Skrabski Fruzsina újságíró.