Egyféle időnk sincs soha, folyamatosan rohanunk. Hogyan férhetne bele a napunkba hét típusú időbeosztás ahhoz, hogy aktív szellemi életet éljünk? Pedig szakemberek, neurobiológusok szerint az egészséges elme működéséhez hétféle elfoglaltságra kell időt szánnunk egy-egy nap.
1. „Fókusz idő”: amikor célorientáltan csak a feladatainkra figyelünk, olyan kihívások elé állítjuk az elménket, amelyek mély idegpályákat alakítanak ki agyunkban.
2. „Játék idő”: ha megengedjük magunknak, hogy kreatívak és spontának legyünk, játékosan tapasztalunk meg élményeket, új kapcsolódásokat alakíthatunk ki agyunkban.
3. „Kapcsolat idő”: ha kapcsolatba kerülünk más emberekkel, ideális esetben személyesen, vagy hagyunk magunknak időt élvezni a körülöttünk lévő természetes világot, ez az élmény komolyan aktiválja a kapcsolódásért felelős agyi áramkört.
4. „Fizikai idő”: ha megmozgatjuk a testünket, azzal az agyunkat is fejlesztjük, hiszen számos agyi kapcsolódást erősítünk meg vele.
5. „Jelen idő”: ha hagyunk magunknak időt arra, hogy megfigyeljük magunkat, tudatosítjuk érzéseinket, benyomásainkat, segítünk az agyunknak, hogy könnyebben befogadjon és összegezzen eseményeket.
6. „Állj! idő”: ha hagyjuk magunkat csak úgy „lenni”, szabadon áramlani a gondolatainkat, akkor segítünk az agyunknak feltöltődni.
7. „Alvás idő”: ha megadjuk az agyunknak a kellő pihenési időt, akkor azzal stabilizáljuk a nap során elsajátított tudást és tapasztalatokat.