Szeretem az őszt és majdnem mindent, ami vele jár. Majdnem mindent, kivéve az esőt - az esőt még ősszel sem szeretem. De szeretem a gesztenyét minden formában és állapotban, szeretem a szarvasbőgést, szeretem a vízparti sétákat, szeretem az őszi naplementét és szeretem az otthoni, félig fázós, bekuckózós estéket. Gyertyamániában "szenvedek", és végre hivatalosan is eljött az én időm, amikor szinte kötelező gyertyát gyújtani esténként a kis otthonomban.
Fura ez a szerelem, mert a tűztől viszont rettegek. Oly hatalmas, oly erős és oly megállíthatatlan, hogy egy szempillantás alatt képes vagyok pánikrohamot kapni, ha minimálisan is azt érzem, hogy nem uralom ezt a csodálatos erőt. Az egész családom kimosolyog, ha sipákolni hall emiatt, az édesapám tűzoltó volt, mindenki a higgadtak oldalán áll, szóval nem tudom, honnan jött ez a félelmem.
Félelem ide, félelem oda, valahogy mindig legyőzöm. Semennyi pénzt nem sajnálok a gyertyákra, mécsesekre, párologtatókra, illóolajokra. Ezer meg ezer gyertyám van, melyeket még meg sem gyújtottam, mert szépek, mert különlegesek, mert sajnálnám látni az elmúlásukat.
Nem mindenki szeret őszi dekorációra költeni, de hogy a meghitt, pislákoló, melegséget árasztó gyertyafény senkinek az otthonából ne hiányozzon, hoztam egy nagyon olcsó megoldást arra, hogyan is varázsolhatunk őszi hangulatot idéző mécsestartót az asztalunkra.
Amire szükségünk van:
- 1 dunsztos üveg
- 1 ecset
- ragasztólakk
- kézműves zsineg
- falevelek
- olló
Elkészítés:
Nagyon egyszerű a művelet. Ügyeljünk arra, hogy az üveg és a levelek is tiszták legyenek. Az üveg külső felületét kenjük be a ragasztólakkal, tetszés szerint függőlegesen, vízszintesen, vagy akár rusztikusan, azaz össze-vissza is. Amíg a lakk nem száradt meg, addig helyezzük fel a faleveleket, ízlés szerint elhelyezve, tetszőleges formában és mennyiségben.
Ha a levelek kellő módon az üvegre tapadtak, újra kenjük le a leveleket és az üveget a lakkal. Ez a ragasztólakk 24 óra alatt, ragadásmentesen, átlátszóra szárad.
A lakk miatt az üveg opálossá válik, mintha vizes lenne, közelről kivehető, hogy hogyan kentük fel rá a lakkot, így törekedjünk a precíz munkára, ha nem a rusztikusság a célunk.
Az üveg száját körben szintén kenjük be a lakkal, és tekerjük körbe a kézműves zsineggel. Bármilyen színt választhatunk ebből, ez azért kell, mert így kevésbé marad befőttesüveg hatású a díszünk.
A mécsest az üvegbe helyezve őszi színekben pompázik majd a tér, mert a sárga és zöld levelek tompítják a gyertya fényét.
A házi mécsestartó készítése maximálisan fél órát vesz igénybe, és 1200 Ft a költsége. Ajándéknak is tökéletes választás, gyermekek kézügyességének fejlesztésére is kiváló.
Jó munkát kívánok mindenkinek!