Régen, tinikoromban és a húszas éveim elején szinte csak és kizárólag magassarkúban jártam. Aztán a munkám miatt sokat kellett vidékre utaznom, ott különböző terepeken mászkálnom, ezért átszoktam a lapos cipőkre. Sokkal kényelmesebb, ráadásul bizonyos helyeken nem jelenhettem meg úgy, mint egy dáma, egyszerűségre kellett törekedni. Most azonban eljött az ideje, hogy visszaszokjak a magassarkúra, ráadásul abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a magasságom miatt nem kell válogatnom a cipők között, bármit is veszek fel, biztosan nem leszek magasabb a kedvesemnél. Néha próbálkoztam vele mostanában, de egyelőre a mindennapokba még nem tudtam rá visszaszokni, újra meg kell próbálnom nőies lábbelikben járni.
Tapasztalatból mondom, hogy pont akkorát kell venni, amekkora jó. Nekem van néhány cipőm, ami elvileg a méretem, gyakorlatilag egy fél számmal nagyobb a lábamnál, állati kényelmetlen benne akár két métert is megtenni. Ha pedig túl kicsi, akkor nagyon nyom, szóval szánjunk időt a ránk szabott darab megtalálására.
Ha magassarkúban járunk, oda kell figyelni a lépéseinkre, először mindig a sarkunkat tegyük le, ne telitalppal lépdeljünk, ahogy egyébként lapos cipőben tennénk.
Eleinte praktikus, ha mindig viszünk magunkkal egy lapos lábbelit, hogy vészhelyzetben ki tudjuk cserélni. Már jártam úgy, hogy azt éreztem, egy pillanatig sem bírom tovább a cipőmben. Aztán persze kibírtam, de nagyon fájt.
Figyeljünk a tartásunkra is, egyenesítsük ki a nyakunkat és húzzuk hátra a lapockánkat. Garantált az önbizalommal teli megjelenés.
Hagyjunk időt magunknak. Emlékszem, hogy amikor egy magasabb sarkú cipőre váltottam, sokáig fájt benne a lábam, volt, hogy alig tudtam eldöcögni az iskolától a buszmegállóig, aztán szépen lassan hozzászoktam és természetessé vált a sarok nagysága.
Sokan úgy gondolják, hogy egy nő csak magassarkúban nő. Szerintem a kisugárzás sokkal többet számít, de az tény, hogy ha valakinek gondja van a nőiességének megélésével, sokat segíthet rajta egy szép lábbeli. Azért vigyázzunk, mert orvosok szerint a 12 centiméternél magasabb sarok jelentős megterhelést jelent a csípőnek és a medencének.